#Komatsu100

Uzņēmumam Komatsu aprit 100 gadi! 13. maijā mēs atzīmējam vīzijas, virzības un inovāciju gadsimtu, kas vērsts uz to, lai palīdzētu jums, jūsu uzņēmumam un mūsu planētai kopīgi zelt

Pateicoties sadarbības attiecībām 100 gadu garumā, jūs aizvien varat paļauties uz Komatsu kvalitāti, atziņām un servisu. Mēs sadarbojamies ar jums, lai radītu ilgtspējīgus risinājumus, izmantojot tehnoloģiju un ražošanas inovācijas. Noskatieties stāstu par mūsu zīmolu, lai iepazītos ar Komatsu un uzzinātu, ko mēs darām, lai sniegtu jums atbalstu saistībā ar tehniku un risinājumiem celtniecības, kalnrūpniecības, mežizstrādes, sadzīves pakalpojumu, štancēšanas un griešanas nozarē. #komatsu100

 

 

 

 

Komatsu vēsture:

 • 1. Posms. Uzņēmuma dibināšana un pozīciju nostiprināšana Japānā kopš 1921. gada

  1924. gads

  Uzņēmums savu darbību uzsāka kā preses iekārtu ražotājs.

  Starp Komatsu nozīmīgākajiem izstrādājumiem preses iekārtām ir vissenākā vēsture. Šīs iekārtas tika izstrādātas, izmantojot tehnoloģijas, kuras bija apguvis mūsdienu Komatsu Ltd. priekštecis Komatsu Iron Works, darbojoties Jusendži vara raktuvēs, proti, hidraulisko iekārtu ražošanas pamattehnoloģiju un tērauda liešanas tehnoloģiju. Komatsu kā viens no tolaik nedaudzajiem integrētajiem preses iekārtu ražotājiem aktīvi izstrādāja un ražoja preses iekārtu klāstu, tostarp hidrauliskās liešanas preses, kloķa preses un berzes preses.

  1931. gads

  Pirmā Japānas traktora izgatavošana.

  Atsaucoties uz Lauksaimniecības un mežsaimniecības ministrijas lūgumu, Komatsu uzņēmās izaicinājumu izstrādāt Japānā lauksaimniecības traktoru. Kamēr konkurenti prototipu izstrādes posmā atteicās no šī izaicinājuma, Komatsu turpināja censties, stingri apņemoties izstrādāt unikālu produktu, ko citi nevarētu atdarināt, līdz beidzot pabeidza pirmo Japānas traktoru. Pēc tam, 1932. gadā, Komatsu kā uzlabotu produkta versiju izlaida G25 traktoru, kas bija aprīkots ar jaunizstrādātu dzinēju.

  1943. gads

  G40 – japāņu buldozeru oriģināls.

  Pēc Japānas flotes pasūtījuma Komatsu 1942. gada decembrī sāka izstrādāt buldozerus, kurus bija paredzēts izmantot gaisa spēku bāzu būvniecībai. Uzstādot G40 traktoram hidrauliskos zemes darbu agregātus, tika pabeigts G40 buldozers (Komatsu zemes līdzināšanas tehnikas 1. modelis), kas kļuva par pirmo Japānā izgatavoto buldozeru. Pēc tam uzņēmums izgatavoja virkni prototipu buldozeru ražošanai un nostiprinājās tirgū kā celtniecības tehnikas ražotājs.

  1947. gads

  D50 buldozers kā jauns pamatprodukts.

  Pēc Otrā pasaules kara uzņēmums atsāka darboties pilnā mērā, sākot ražot lauksaimniecības traktorus. Uzņēmums pabeidza pirmo D50 modeļa buldozeru, kas kļuva par jauno pamatproduktu. Paredzot, ka pieprasījums pēc buldozeriem palielināsies valsts atjaunošanas vajadzībām, Komatsu veica D50 buldozeram vairākus uzlabojumus. 1949. gadā Awazu rūpnīcā tika atjaunota kompleksa ražošana – no buldozeru dzinējiem līdz virsbūvēm, pakāpeniski palielinot ražošanas jaudu.

   

 • 2. Posms. Produktu klāsta paplašināšana, apvienojot tehnoloģijas.

  1965. gads

  Riteņu iekrāvēju ražošanas uzsākšana.

  Paredzot, ka palielināsies pieprasījums pēc pilnpiedziņas iekrāvējiem ar mazāku cikla ilgumu, Komatsu sāka sadarbību tehnoloģiju jomā ar International Harvester, kas tolaik bija pasaulē pirmais uzņēmums šajā jomā, un tādējādi paplašināja modeļu klāstu.

  1968. gads

  Hidraulisko ekskavatoru ieviešana.

  Cenšoties dažādot produktu klāstu, Komatsu kopš 1964. gada Osakas rūpnīcā ražoja mehāniskos ekskavatorus. Tomēr drīz pēc ražošanas sākuma pieprasījumu pēc mehāniskajiem ekskavatoriem aizstāja pieprasījums pēc hidrauliskajiem ekskavatoriem. Līdz ar to uzņēmums paplašināja sadarbību ar Bucyrus-Erie tehnoloģiju jomā, lai sāktu hidraulisko ekskavatoru ražošanu. Uzņēmums, sākot ar 15H, izlaida virkni hidraulisko ekskavatoru ar uzlabotām specifikācijām izmantošanai Japānā, integrējot ekskavatoros savas tehnoloģijas, kā arī uzlaboja tā izstrādes un ražošanas iespējas.

 • 3. Posms. Centieni iegūt pilna klāsta ražotāja statusu kopš 1981. gada

  1988 gads

  Modernizēta mikrodatoru kontrolierīce

  Komatsu laida klajā “Avance” sērijas hidrauliskos ekskavatorus, augstākās klases modeļus ar mikrodatoru kontrolierīci. “Avance” sērijā bija ar mikrodatoru vadāms dzinējs un hidrauliska vārstu darbība, kas nodrošināja augstu jaudas un degvielas ekonomijas līmeni. Šai sērijai bija arī uzlabota darbspēja. Rezultātā pārdošanas apjoms pārsniedza 10 000 vienību, pirms bija pagājis gads kopš šīs sērijas ieviešanas tirgū.

  1992 gads

  No iznīcināšanas līdz izmantošanai

  Komatsu izstrādāja mobilo gruvešu drupinātāju sēriju. Tie bija paredzēti, lai samazinātu ietekmi uz vidi. Šīs sērijas priekšrocības bija ēku nojaukšanas procesā radušos betona gruvešu drupināšana, gruvešu atkārtota izmantošana ceļa segumu un ēku pamatu materiālos, kā arī mobilitāte. Šī mobilā tehnika palīdzēja arī samazināt strādnieku darba slodzi un gruvešu pārvadāšanai nepieciešamo pašizgāzēju skaitu.

  1995 gads

  Pasaulē lielākās klases pašizgāzējs

  Uzņēmums Komatsu Dresser Company (šobrīd — Komatsu America Corp.) izstrādāja 930E pašizgāzēju ar 300 tonnu kravnesību, kas ir pasaulē lielākā klase. Kalnrūpniecības uzņēmumiem lielās raktuvēs bija nepieciešami pašizgāzēji ar lielu kravnesību, lai uzlabotu produktivitāti un samazinātu pārvadāšanas izmaksas. Komatsu Dresser uzlaboja lielo pašizgāzēju veiktspēju, sadarbojoties ar vadošajiem transportlīdzekļu virsbūvju, detaļu u. c. uzņēmumiem.

  1998 gads

  Servopreses izlaišana, ļaujot pilnīgi brīvi noteikt apstrādes apstākļus.

  Komatsu, apsteidzot konkurentus visā pasaulē, izstrādāja un piegādāja “HCP3000” mazo servopreses iekārtu (80 tonnu preses iekārtu), kuru darbināja pilnvērtīgs servomotors. Šī preses iekārta ar slīdošo detaļu, darbības ātrumu, spiedienu un slīdošās detaļas kustību, kas regulējama atbilstoši apstrādes detaļām, palīdzēja realizēt lietotāju idejas, izmantojot deformācijas procesu. Pēc tam tika izlaista “H1F sērijas” mazā servopreses iekārta, “H2F sērijas” vidējā servopreses iekārta un arī lielās servopreses iekārtas.

  1999 gads

  Īpaši lieli riteņu iekrāvēji darbam raktuvēs

  Komatsu izstrādāja īpaši lielu riteņu iekrāvēju WA1200, sasniedzot augstu produktivitāti, degvielas ekonomiju un ērtu ekspluatāciju, ko pieprasa kalnrūpniecības un karjeru izstrādes klienti visā pasaulē. Tam bija liela tilpuma kauss, kā arī jaudīgākais rakšanas un vilces spēks savā klasē. Turklāt jaunā sajūga sistēma uzlaboja darbspēju, dinamiski palielinot darba apjomu.

 • 4. Posms. Tiekšanās pēc DANTOTSU kopš 2001. gada

  2001 gads

  KOMTRAX kā standarta funkcija:

  gaidāmā lietu interneta laikmeta paredzēšana

  Komatsu tehnikas izsekošanas sistēma (KOMTRAX) ļauj attālināti pārbaudīt Komatsu celtniecības tehnikas atrašanās vietu un darbības apstākļus visā pasaulē, izmantojot mašīnās uzstādītās GPS un sakaru ierīces. Sistēma ir noderīga arī zādzību novēršanai un kredītu pārvaldībai. Sākot ar PC200-7 2001. gadā, sistēma bija iekļauta visu modeļu standartaprīkojumā. No KOMTRAX iegūtie dati tiek efektīvi izmantoti klientu apkalpošanas uzlabošanai un ražošanas plānošanai.

  2004 gads

  Atmīnēšanas tehnika: miera veicināšana, izmantojot buldozera tehnoloģijas.

  Lai likvidētu pretkājnieku sauszemes mīnas, kas atrodas visos pasaules konflikta apgabalos, Komatsu izstrādāja D85MS-15 atmīnēšanas tehniku, kuras pamatā bija D85 buldozers. Aprīkota ar aizsargbruņām, atmīnēšanas tehnika sadrupina sauszemes mīnas, kas ieraktas zemē līdz 30 cm dziļumā, izmantojot priekšējā daļā piestiprinātu speciālu instrumentu. Salīdzinot ar manuālo atmīnēšanu, šī tehnika ir veikusi atmīnēšanu 25 līdz 50 reizes ātrāk. Pirmā iekārta tika nosūtīta uz Afganistānu, pēc tam sekoja citas iekārtas uz Kambodžu un Angolu, veicinot mieru.

  2008 gads

  Pasaulē pirmo* hibrīdo hidraulisko ekskavatoru izlaišana

  Uzņēmums laida klajā pasaulē pirmo* hibrīdo hidraulisko ekskavatoru “PC200-8”, kas ir aprīkots ar uzņēmumā izstrādāto Komatsu hibrīdsistēmu, panākot dinamisku degvielas ekonomiju. 2010. gadā uzņēmums sāka HB sērijas pilna apjoma sērijveida ražošanu, bet 2011. gadā saņēma Japānas Mašīnbūves inženieru biedrības balvu (par tehnoloģijām).

  *Starp septiņiem galvenajiem tirgū pieejamajiem produktiem (Komatsu aptauja)

  2008 gads

  Panākumi pasaulē pirmajā komerciālajā Autonomās pārvadājumu sistēmas (AHS) ieviešanā*

  Komatsu ieņēma vadošo vietu pasaulē, ieviešot AHS vara raktuvēs Čīlē. Aprīkojot pašizgāzējus ar augstas precizitātes GPS, šķēršļu noteikšanas sensoru un dažādām vadāmierīcēm, lai varētu pašizgāzējus centrāli vadīt galvenajā vadības telpā, Komatsu panāca bezapkalpes pašizgāzēju darbību 24 stundas diennaktī. AHS palīdz ievērojami palielināt darba vietas produktivitāti un drošību, kā arī atrisināt darbaspēka trūkuma problēmu.

  *Komatsu aptauja.

  2012 gads

  Autoiekrāvēju ar lielu pievienoto vērtību laišana klajā

  Autoiekrāvēju biznesā, kur Japānā bija saglabājusies spēcīga konkurence attiecībā uz cenām, Komatsu mainīja uzņēmējdarbības modeli, kas to atšķīra no konkurentiem, piedāvājot autoiekrāvējus ar lielu pievienoto vērtību un Komatsu integrētajām tehnoloģijām. Uzņēmums 2012. gadā laida klajā “FH sērijas” hidrauliskos autoiekrāvējus, kuros tika integrētas celtniecības tehnikas tehnoloģijas, savukārt 2014. gadā “FE sērijas” elektriskos autoiekrāvējus, kas tika aprīkoti ar oriģinālo Komatsu ātrās uzlādes sistēmu.

  2013 gads

  IKT buldozeri: inovācijas būvlaukumos.

  Komatsu ieviesa* pasaulē pirmo komerciālo “D61PXi/EXi” Intelligent Machine Control (inteliģentās tehnikas vadības) (iMC) buldozeru, kas ir aprīkots ar automātisku asmeņu vadību no rakšanas līdz zemes galīgai izlīdzināšanai. Tas tika izstrādāts, apvienojot Komatsu vadības tehnoloģiju ar Topcon GNSS uzmērījumu tehnoloģiju. Buldozers atbrīvo operatorus no sarežģītām manipulācijām ar asmeni, tādējādi samazinot viņu darba slodzi, ļaujot arī nepieredzējušiem operatoriem strādāt tāpat kā kvalificētiem operatoriem un palīdzot atrisināt operatoru trūkumu būvlaukumos.

  *Komatsu aptauja

  2014 gads

  Inteliģentās tehnikas vadība ar IKT hidrauliskajiem ekskavatoriem.

  Pasaulē pirmā* hidrauliskā ekskavatora, kas aprīkots ar tehnikas vadības sistēmu PC200i/PC210LCi, izstrāde veicināja celtniecības darbu automatizāciju. Salīdzinot informāciju par kausa lāpstas atrašanās vietu, kas iegūta, izmantojot GNSS antenu un bāzes staciju, ar konstrukcijas datiem, sistēma kontrolē tehnikas darbību. Sākot ar 2015. gadu, uz tehnikas uzstādītā stereokamera ļāva veikt uzmērīšanu, kā rezultātā radās ideja par “SMARTCONSTRUCTION”.

  *Komatsu aptauja

  2015 gads

  “SMARTCONSTRUCTION”: nākotnes darba vietas izveide.

  “SMARTCONSTRUCTION” ir risinājumu pakalpojums, lai izveidotu drošus, ļoti produktīvus, viedus un tīrus nākotnes būvlaukumus, apvienojot visa veida būvlaukumos pieejamos datus, izmantojot IKT. Apvienojot 3D apvidus datus, kas iegūti ar bezpilota lidaparātu palīdzību, ar IKT celtniecības aprīkojumu, Komatsu ir palielinājis procesa efektivitāti no uzmērīšanas līdz pārbaudei, kā arī “vizualizējis” procesu, tādējādi veicinot problēmu risināšanu būvlaukumos.

  2020 gads

  Japānā izlaists PC30E-5 elektriskais mini ekskavators

  Lai veicinātu cilvēkiem un dabai nekaitīgas celtniecības tehnikas plašu izmantošanu, Komatsu Japānā laida klajā nozarē progresīvu PC30E-5 elektrisko mini ekskavatoru. Balstoties uz Komatsu uzkrātajām tehnoloģiskajām zināšanām par celtniecības hibrīdtehniku un elektriskajiem autoiekrāvējiem, šis elektriskais modelis piedāvā rakšanas veiktspēju, kas ir līdzvērtīga tās pašas jaudas iekšdedzes modelim. Panākot izplūdes gāzu nulles līmeni un izcilu trokšņa samazināšanu, tam ir arī plašākas izmantošanas iespējas iekštelpās un naktī.

  2020 gads

  “SMARTCONSTRUCTION digitālās transformācijas” ieviešana

  Komatsu laida klajā četras jaunas lietu interneta ierīces un astoņas jaunas lietojumprogrammas esošā SMARTCONSTRUCTION piedāvājuma ietvaros. Tās paātrinās digitālās transformācijas centienus, tostarp SMARTCONSTRUCTION Modernizēšanas komplekta IKT iespējas (piemēram, 3D tehnikas vadību un kravnesības mērīšanu) parastajai celtniecības tehnikai. Uzņēmums sāka arī oficiālu SMARTCONSTRUCTION ieviešanu Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā (Vācijā, Lielbritānijā, Francijā un Dānijā). Lai gan iepriekšējā SMARTCONSTRUCTION versija digitalizēja tikai daļu no celtniecības procesa (“vertikālā digitalizācija”), šīs jaunās lietu interneta ierīces un lietojumprogrammas ļaus digitalizēt visu procesu (“horizontālā digitalizācija”). Tas ļaus optimizēt darba vietas darbību, sinhronizējot faktisko darba vietu ar tās digitālo līdzinieku, tādējādi panākot dinamisku uzlabojumu visos ar celtniecību saistītajos drošības, produktivitātes un vides rādītājos.

Harijs Buks - mehāniķis, uzņēmumā AS Baltem Rīgas filiāle no 2000. gada:

Uzsākot darbu 2000. gadā sākotnēji uzņēmumā ar nosaukumu BCM, viss bija jauns un nepieredzēts. Neatlaidība un pašizglītošanās ikdienas darbā ļāva ātrāk apgūt jaunās tehnoloģijas, darba metodes un jauno tehniku. Esmu piedzīvojis gandrīz visu jaunāko Komatsu tehnikas paaudžu ienākšanu tirgū (3 - 11 paaudze) un varu apgalvot, ka Komatsu tehnika ir piedzīvojusi būtisku attīstību un sasniegusi augstu inovācijas līmeni. Darba vietas attīstība šajos gados ir gājusi soli solī ar tehnikas attīstību ,no neatbilstošiem darba apstākļiem un profesionālu instrumentu trūkuma, līdz pasaules līmeņa servisam ar profesionālu aprīkojumu un drošu darba vidi. Neskatoties uz pienācīgo vecumu, es joprojām sekoju līdzi laikam un Komatsu modernajām tehnoloģijām. Es lepojos ar gūto pieredzi un jo īpaši lepojos ar to, ka esmu izaudzinājusi vairākus izcilus mehāniķus, nododot viņiem zināšanas, kas iegūtas no un kopā ar Komatsu.

 

Vai Jums ir kāds jautājums?
Zvanīt tagad Pieprasīt piedāvājumu Rezerves daļas un serviss
Kontaktpersonas veidlapa
Rakstiet mums
Informācijas sniegšanas pienākums Vairāk
Paldies! Jūsu ziņojums ir nosūtīts.
Kontaktpersonas veidlapa
Rakstiet mums
Informācijas sniegšanas pienākums Vairāk
Paldies! Jūsu ziņojums ir nosūtīts.
Kontaktpersonas veidlapa
Nomāt mašīnu
Informācijas sniegšanas pienākums Vairāk
Paldies! Jūsu ziņojums ir nosūtīts.
Newsletter
Reģistrējieties Baltem Rīgas filiāles jaunumu paziņojumu saņemšanai un saņemiet jaunāko informāciju par mūsu piedāvājumiem un akcijām.
Informācijas sniegšanas pienākums Vairāk
Pateicamies, ka esat pieteikušies mūsu jaunumu paziņojumiem!